"Nem inzultálunk, hanem konzultálunk"

Fogyasztóvédelmi blog

Autó műszaki vizsgáztatása - hatósági áras, vagy nem?

A közelmúltban több Hajdú-Bihar megyei fogyasztó is felvetette, hogy a különböző autós műszaki vizsgaállomásokon több ezer forinttal is eltérnek a vizsgadíjak, holott a vizsgának hatósági díjszabása van. Rákérdezéskor például arra hivatkoznak, hogy a különbözet az előzetes átvizsgálás árát…

Tovább olvasom

Parkolási tévhitek - Ezekre figyeljen, ha el szeretné kerülni a büntetést!

Cikkajánló: A Budapesti Békéltető Testület sajtóközleménye

A Budapesti Békéltető Testülethez számos olyan kérelem érkezett, amelyben azt kifogásolják a fogyasztók, hogy 5 perces türelmi időn belül váltották meg a parkolójegyüket vagy indították el a mobilparkolást, mégis büntetést kaptak. Hogyan lehetséges ez és mire érdemes ügyelni ennek elkerülése…

Tovább olvasom

Reklamálhat-e egy cég? Szavatossági szabályok

Jár-e kötelező jótállás, ha céges számlára vásárolt?

Vissza lehet-e utasítani a reklamációt arra való hivatkozással, hogy a cég nem minősül fogyasztónak? Van-e érdekérvényesítésre lehetőség, ha egy árut egy cég nevére vásárolunk meg, de az meghibásodik?Egy termék megvásárlásakor adásvételi szerződés jön létre az eladó és a vevő között, amelyre a…

Tovább olvasom

Lakáseladás ingatlanközvetítéssel? Érdemes nagyon alaposan elolvasnia a szerződést!

Cikkajánló: az intatlanközvetítők trükkjei

Mint minden szerződést, az ingatlanközvetítővel kötendő szerződést is még annak aláírása előtt olvassa át alaposan. Ha valamit nem ért, vagy nem egyértelmű a szövegkörnyezetből, kérdezzen rá. Nem mindegy ugyanis, hogy akkor is kell-e fizetnie az ingatlanközvetítőnek, ha nem is ő hozta a vevőt, hanem…

Tovább olvasom

Félig üres, vagy félig tele van a csipszes zacskó?

Cikkajánló: A csipszek gyártási technológiája

Ha nyitott már ki csipszes zacskót, elsőre nyilván Önnek is csalódás, hogy a hatalmas csomagolásból szinte csak a fele a töltet. Ez azonban a fogyasztó érdekében van így, még ha elsőre nem is gondolná. A termék csomagolását nitrogén gázzal töltik fel annak érdekében, hogy a csipsz a minőségmegőrzési…

Tovább olvasom

A szigorú szabályok ellenére kiszolgálják a fiatalkorúakat dohánytermékkel és alkohollal

A fogyasztóvédelmi hatóság gyermek- és fiatalkorúakat célzó reklámokat vizsgált, illetve a 18. életévüket be nem töltött személyek alkoholtartalmú italokkal és dohánytermékkel történő kiszolgálását ellenőrizte. A vizsgálati eredmények itt olvashatók. Hanganyag forrása: Inforádió

Tovább olvasom

Hölgyek figyelem! Fehérneművel kapcsolatban tényleg nem élhetünk reklamációval?

Vettem egy új fehérneműt, otthon vettem észre, hogy el van szakadva, a boltban pedig nem akarják kicserélni, mondván, higiéniai okból ez nem megoldható. - Így szól a legújabb fogyasztói megkeresésünk. Valóban nincsenek jogaink a fehérneművel kapcsolatban, csak azért, mert bőrünkkel érintkezik?

Tovább olvasom

Elkérheti-e a nevünket és a címünket a kereskedő?

A napokban feltett kérdés szerint jogos-e az, ha a kereskedő a termék visszavitele kapcsán elkéri a vásárló nevét és címét? A választ el kell különítenünk a szavatossági időszakban, minőségi kifogással érintett termék esetében, valamint a pozitív üzletpolitika kapcsán biztosított önkéntes csere,…

Tovább olvasom

Takarítószolgáltatot hívott? Vannak szavatossági jogai, ha minőségi kifogása van?

1992-ben az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) meghirdette a takarítási világnapot. Jelszava: Gondolkodj világméretekben és cselekedj otthon! Az akció Ausztráliából indult, ahol 1989-től szervezik az országos nagytakarítás napját. A Takarítási Világnapot hivatalosan először 1992-ben hirdette meg…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása